Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Installation av vitvaror
Referensnummer: 19/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51500000 Installation av maskiner och utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Frågor till marknaden för att Helsingborgshem ska kunna genomföra en så konkurrensfrämjande upphandling som möjligt och som förhoppningsvis ska resultera i ett så användarvänligt avtal som möjligt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 51540000 Installation av maskiner och utrustning för speciella ändamål, 51543400 Installation av tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI