Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel flera avtalsområden
Referensnummer: 11408
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av livsmedel i mindre mängder och av flera leverantörer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 44618420 Livsmedelskonserver
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen