564334-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Nora: Avfallstransport
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter och återvinning av avfall
Referensnummer: SBB2021-1110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnad Bergslagen inbjuder till anbudslämnande avseende upphandling av transporter och omhändertagande av material och avfall från förbundets återvinningscentraler. Förbundets verksamhetsområde spänner över Ljusnarsberg, Lindesberg, Hällefors och Nora kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen