Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk kompetensförsörjning med inriktning på Employer Branding tjänster
Referensnummer: 2018-23513
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Employer Branding vilket innefattar defeniering av arbetsgivarvarumärke, framtagning av myndighetsövergripande arbetsgivarerbjudande, strategi- och konceptframtagning, kommunikation av arbetsgivarerbjudande, stärka arbetsgivarvarumärke internt och externt samt utveckling av rekryteringsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen