2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kassasystem Göteborgs Stadsteater AB
Beskrivning: Uppdraget omfattar ett kassasystem med tillhörande hårdvara till två av Göteborgs stadsteaters teaterhus. Kassasystemet ska hantera order och betalning av mat och dryck samt betalning av garderob. Verksamheten idag består av en personalrestaurang, lunchservering, café, cocktailbarer och en a la carte restaurang med flerrättersmenyer.
Intern identifierare: N050U25-233
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30142000 Räknemaskiner och kassaapparater, 30142200 Kassaapparater, 48000000 Programvara och informationssystem, 48110000 Programvara för kassasystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Inköps- och upphandlingsförvaltningen gör en upphandling åt Göteborgs Stadsteatern. Uppdraget omfattar ett kassasystem med tillhörande hårdvara till två av Göteborgs stadsteaters teaterhus. Kassasystemet ska hantera order och betalning av mat och dryck samt betalning av garderob. Verksamheten idag består av en personalrestaurang, lunchservering, café, cocktailbarer och en a la carte restaurang med flerrättersmenyer.
Intern identifierare: Kassasystem Göteborgs Stadsteater AB