564474-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetspsykologiska tester
Referensnummer: 2018/0793
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar att tillhandahålla ett webbaserat system för arbetspsykologiska tester inom respektive anbudsområde. Den precisa omfattningen och beskrivning av efterfrågad tjänst finns i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Icke-verbalt begåvningstest som mäter generell intelligens
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Verbalt begåvningstest
Del nr: 2
Begåvningstest som mäter generell intelligens samt verbal, numerisk och spatial kapacitet
Del nr: 3
Personlighetstest som mäter personlighet utifrån femfaktormodellen
Del nr: 4
Personlighetstest som mäter sannolikhet för riskbeteenden
Del nr: 5
Screeningtest för användning tidigt i urvalsprocess
Del nr: 6