Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Besiktning, Inspektion samt projektering av broar
Referensnummer: SBN 2018/696
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71631450 Brobesiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att skapa ett ramavtal som tillgodoser beställares kommande behov av besiktning, inspektion samt projektering av broar i Uddevalla kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen