Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Innovationsstöd och projektledare Välfärdsteknik
Referensnummer: 2020/2286
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Robotdalen vid MDH upphandlar en konsult som ska verka som Innovationsstöd och Projektledare inom Välfärdsteknik.
Uppdraget innebär bland annat att konsulten ska hantera den mängd innovationsprojekt och idéägare som krävs för att Robotdalen ska vara en ledande aktör samt genomföra behovsinventeringar tillsammans med slutanvändare inom vård och omsorg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen