564489-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre Skötsel AB Stångåstaden
Referensnummer: 20/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar städning i de utrymmen som är uppräknade i upphandlingsdokumenten.
Uppdraget utgörs till övervägande del av frekvensstyrd, planerad städning. Extrainsatser förekommer också, t.ex. lägenhetsstädning, golvvård, extra fönsterputsning, städning till följd av oväntade händelser och tillhörande arbeten.
Entreprenaden är indelad i sex (6) team-områden, vilka tillsammans utgör Beställarens hela bostads- och lokalbestånd. Anbud kan lämnas på hela beståndet eller delar av detta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen