564533-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Hallsberg: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatubelysning inom Hallsbergs kommun
Referensnummer: 22/UH/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av entreprenad avseende drift- och underhåll av gatubelysning på allmän mark så som gator, vägar och gc-vägar inom Hallsbergs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen