Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon
Referensnummer: 00364/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Mölndalsbostäder kommer inom de närmsta fyra åren att behöva köpa in 10-15st nytillverkade service- och transportbilar, med den anledningen genomför vi nu den här upphandlingen. Vår målbild är anta tre bilåterförsäljare till detta ramavtal. Ramavtalet kommer vara ett förnyad konkurrensutsättningsramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34136000 Skåpbilar, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen