56459-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Finspång: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elarbeten i Finspångs kommun
Referensnummer: 0148-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser elarbeten av karaktären installations- och industrielektriker i samband med underhållsarbeten, nybyggnation, ombyggnationer och lokalförändringar samt mindre entreprenader inom Finspångs Tekniska Verks verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen