Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Fullservicebyrå – kreativ kommunikation och produktion
Referensnummer: Ä 2018-1667
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket söker en byrå som kan bli en nära partner i kommunikationsarbetet. En byrå med ett genuint intresse för samhällsfrågor och förståelse för de förutsättningar vi har som myndighet, som vill och kan samarbeta med oss för att utveckla vår kreativa kommunikation.
Byrån ska också vilja och kunna producera med kvalitet utifrån givna ingångsvärden. Alltid kostnadseffektivt, i vissa fall snabbt och ibland i dialog med ovana beställare. Uppskattat värde är ca 3,8 MSEK per år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 92111210 Reklamfilmsproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen