Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrollansvarig via Dynamiskt inköpssystem
Referensnummer: E2017-04570
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad genom dess Exploateringskontor inbjuder härmed leverantörer att inkomma med ansökningar vad gäller deltagande i dynamiskt inköpssystem avseende kontrollansvarig. Staden har behov av att avropa kontrollansvarig för olika uppdrag inom mark och anläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen