564701-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för vägar – Objektsplanering och projektering för underhållsbeläggningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelObjektsplanering och projektering för underhållsbeläggningar
BeskrivningKonsultuppdraget innebär att för Stadsmiljöförvaltningens räkning utföra objektsplanering och projektering av underhållsbeläggningar på kommunala gator, vägar, cykelbanor och gångbanor inom Göteborgs stad. Uppdraget innebär också att ta fram programhandlingar, upprätta förfrågningsunderlag, bistå vid upphandling samt vid behov under uppdragstiden företräda stadsmiljöförvaltningen som projektledare gentemot entreprenörer och i kontakt med allmänheten.
Intern identifierareSMF-2025-00146
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000