2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans och spridning av kalk
Beskrivning: En samordnad upphandling av ramavtal för leveranser och spridning av kalk till angivna åtgärdsområden inom Hallands län. Upphandlande huvudmän för kalkning är Falkenbergs-, Halmstads-, Laholms-, Varbergs- och Hylte kommuner.
Intern identifierare: IU24-19
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del