564760-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: LOC 2020- 0339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar ramavtal avseende rekryteringstjänster. Syftet med upphandlingen är att tillgodose Locums (hädanefter Beställaren) behov av rekrytering av kompetenser inom organisationen och som behövs inom ramen för den löpande verksamheten. Ramavtalet omfattar samtliga rekryteringar av roller som finns inom Beställarens organisation eller som tillkommer under ramavtalstiden.
Uppdragen som kan bli aktuella inom delområdena kommer att variera, allt från fullständiga rekryteringsuppdrag till avgränsande tjänster såsom search, tester och second opinion.
Upphandlingen är indelad i följande två delområden:
Delområde 1 - Rekrytering av personal inom fastighetsnära tjänster
Delområde 2 - Rekrytering av personal inom stödfunktioner
Beställaren avser att inom respektive delområde tilldela fem leverantörer ramavtal, under förutsättning att detta antal kvalificerade anbud inkommer i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen