Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förkapsylerade vialer
Referensnummer: 935-A131.917/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33793000 Laboratorieglas
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov regionalt vid Nationellt forensiskt centrum och omfattar leverans av förkapsylerade vialer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas, 33793000 Laboratorieglas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen