56479-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Stål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stålmaterial, Ramavtal
Referensnummer: 0294/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14622000 Stål
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av stålmaterial, bland annat följande produkter: galler, varmförzinkad plattstång, plattstång, varmförzinkat stål, sträckmetall, varmvalsad S235JR, rundstång och axlar, varmförzinkad handelsrör, stålplåt, stålrör och profiler, T-stång, stångstål, Corténstål 355W, vinkelstång, durkplåt S235JR, perforerad plåt och H-balk. Avtalsperiod 2018-02-10 till 2020-12-31 + 24 månader. Avtal med minst (3) leverantörer. Kombinerad avropsmodell.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44212000 Konstruktionsprodukter och konstruktionsdelar utom monterade eller monteringsfärdiga byggnader, 44212240 Balkar, 44212510 Vinkelstänger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen