564813-2019 - ResultatSverige-Vara: Transport av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamhämtning vid reningsverken, Vara kommun
Referensnummer: 2019-117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Vara kommun upphandlar transporter och omhändertagande av slam från reningsverken i Vara, Kvänum och Håkantorp.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara Köparen tillhanda senast 7.10.2019 23:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen