Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Projekt- och byggledning
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att säkerställa Beställaren behov av kompetens och resurs avseende Projekt- och byggledning för hela eller delar av byggprocessen, samt därtill hörande arbetsuppgifter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen