Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att ramavtal ska tecknas mellan Beställaren och flera konsultföretag för uppdrag som omfattar konsulttjänster avseende fysisk planering, Planarkitekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen