564843-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Mjölby: Konstruktionsprodukter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av skolmoduler för Lagmansskolan i Mjölby
Referensnummer: UH-2018-202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44200000 Konstruktionsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser uppställning av hyresmoduler för Lagmansskolan. Två enplanskolpaviljonger med 4 st. klassrum och 4 st. grupprum per paviljong varav ett klassrum i en paviljong (i Paviljong nr.1) ska vara anpassad för skolpersonal (10 arbetsplatser). Paviljongerna ska vara avsedda för elever i årskurs 7 - 9. Varje paviljong ska vara på minst 400 kvm (bruttoarean (BTA) minst 400 kvm).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44200000 Konstruktionsprodukter, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen