56485-2018 - ResultatSverige-Kiruna: Bokbussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokbuss, Kiruna kommun
Referensnummer: 2017-028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144760 Bokbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar byggnation och leverans av en bokbuss enligt de krav och förutsättningar som ställts i förfrågningsunderlaget samt dess bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34121000 Bussar, 34144760 Bokbussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen