Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefontillgänglighetsmätning av vårdgivare
Referensnummer: RS 2019-0691
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79311000 Undersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Telefontillgänglighetsmätning av vårdgivare som har avtal med Hälso- och sjukvårdsförvaltningen (HSF). Telefontillgänglighetsmätningen mäter om befolkningen får kontakt med vårdgivare på telefon inom gällande tidsgränser och är en del i HSF uppföljning av tillgängligheten till vården. Den tjänst som upphandlas är en helhetslösning av hög kvalitet som levereras utan löpande detaljstyrning av HSF. Ansvarig för mätningen är HSF.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311210 Telefonundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen