564954-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Ramavtal för mottagning förorenade massor och farligt avfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för mottagning förorenade massor och farligt avfall
BeskrivningDetta ramavtal avser mottagning av förorenade massor och farligt avfall som uppkommer i saneringsarbeten och bygg- och anläggningsprojekt av olika slag. Massorna och avfallet kommer från projekt med Gävle kommun eller Gästrike Vattens dotterbolag som huvudman där kommunen åtagit sig ett ansvar för eventuella föroreningar.
Intern identifierare14975
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde Gävle kommun och Gävle Vatten
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierareAnbudsområde Gävle kommun och Gävle Vatten
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde Hofors Vatten
Intern identifierareAnbudsområde Hofors Vatten
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde Ockelbo Vatten
Intern identifierareAnbudsområde Ockelbo Vatten
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde Älvkarleby Vatten
Intern identifierareAnbudsområde Älvkarleby Vatten
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde Östhammar Vatten
Intern identifierareAnbudsområde Östhammar Vatten