564979-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningen av befintliga telefonisystem med tillhörande operatörstjänster
Referensnummer: 18/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Målet med upphandlingen är att upphandla en Leverantör som kan åta sig helhetsansvar för förvaltningen av Kundens befintliga telefonisystem med tillhörande operatörstjänster.
När införandeprojektet är slutfört ska det finnas ett konfigurerat system utifrån ställda krav, som är redo att tas i bruk, detta system ska sedan förvaltas av Leverantören.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32550000 Telefonutrustning, 48510000 Programvara för kommunikation, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning, 64214200 Telefonväxeltjänster, 79511000 Telefonupplysningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen