56498-2018 - ResultatSverige-Kristinehamn: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel- Färskt Kött
Referensnummer: Dnr: TN/2017:137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun inbjuder er att lämna anbud på livsmedel- kategori färskt kött.
Upphandlingen avser livsmedel till ca 15 beställande enheter inom Kristinehamns kommun, såsom skolor, förskolor, äldreboenden m fl,
Avrop sker successivt under avtalsperioden.
För mer information se förfrågningsunderlag med bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen