2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av byggmaterial ramavtal
Beskrivning: Oskarshamns kommun inbjuder till att lämna anbud på byggmaterial och avser att teckna ramavtal med minst en (1) max tre (3) leverantörer. - Bindemedel och bruk, - Gipsvaror och plåtreglar - Trävaror (reglar, läkt, råplan mm.) - Träbaserade skivor - Isolervaror - Tätskiktsvaror - Fiboskivor - Fästdon - Plåtvaror - Dörrar och fönster - Övrigt material inom byggbranschen.
Intern identifierare: U-076-2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000