Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsutrustningar, Kvinnokliniken
Referensnummer: MT 2017-0078, 17RS1539
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 2 st. ultraljudsutrustningar för leverans till Kvinnokliniken, Område Opererande och onkologi med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 2 st. utrustningar till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112200 Ultraljudsapparat, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Undertecknande av anbud sker genom att anbudsgivaren skickar in blanketten/bilagan "Undertecknande av anbud". Bilagan "Undertecknande av anbud" ska vara inkommen innan anbudstidens utgång.