See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Noleredsskolan F-6 nybyggnad, totalentreprenad
Beskrivning: Projektet omfattar nybyggnation av en F-6 skola med kapacitet för ca 570 elever inklusive matsal, storkök och teknikutrymmen. Skolan inkluderar även en fullstor idrottshall samt ett nytt fristående skyddsrum. Den totala ytan är på ca 9000 m² BTA.
Intern identifierare: SFF-2025-00304
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000