565093-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bussdäck – Däck för tung trafik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck för tung trafik
BeskrivningDetta är en förhandsannons där intresserade Leverantörer ges möjlighet att lämna en intresseanmälan för deltagande i upphandling av däck och kringliggande tjänster. För att kunna bli inbjuden att lämna anbud krävs att Leverantören anmäler sitt intresse samt besvarar de frågor som framgår av tillhörande dokument. Endast de Leverantörer som uppfyller samtliga uppställda krav kommer bjudas in till att lämna anbud i steg två av upphandlingen.
Intern identifierare2025-0204
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34352200 Bussdäck
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34352000 Extra kraftiga däck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKvalificering av Leverantör
BeskrivningKvalificering av leverantör enligt LUF 13 kap som måste besvaras.
Intern identifierare1768661-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInformation
BeskrivningInformationspunkter som ej måste besvaras, de besvaras vid behov.
Intern identifierare1768662-1