See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: OT69 Jönköping station
Beskrivning: OT-69 Jönköping är en transformatorstation 130/40 kv i jönköping kommun. Stationen har ett reinvesteringsbehov. Vattenfall kommer att bygga nytt 130 KV utomhus ställverk med tillhörande kontrollrumsbyggnad.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109057:Lot:1