565164-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Socialvård utan inkvartering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Daglig verksamhet
Referensnummer: SÖD 2020/210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312000 Socialvård utan inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar driften av daglig verksamhet vid Hammarby och Danvikstulls dagliga verksamheter. Uppdraget omfattar daglig verksamhet enligt Lag om stöd och service åt vissa funktionshindrade (LSS) 9 § punkt 10.
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår övriga upphandlingsdokument.