2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reglersystem samt kontroll- och övervakningssystem
Beskrivning: Varor och tjänster kopplade till reglersystem, kontroll- och övervakningssystem ombord på Sjöfartsverkets isbrytare och fartyg
Intern identifierare: 24-03781
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Förfarandets viktigaste kännetecken: Det som upphandlats kan endast tillhandahållas av en leverantör. Det finns av tekniska skäl ingen konkurrens.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 50116000 Underhåll och reparation av specialdelar till fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000