565211-2019 - ResultatSverige-Södertälje: Fasta bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal pellets TN
Referensnummer: TI 2019-1053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09110000 Fasta bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för pellets som ska användas som bränsle till Telge Näts panncentraler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen