2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livestreamingtjänst
Beskrivning: Sveriges Radio söker en anbudsgivare som kan erbjuda hög kvalitet och avbrottsfri streaming. Live (direkt) och On demand-video ska kunna ses av alla oavsett plattform eller skärmstorlek. Sveriges Radio har även behov av ett VCMS med olika konton för administration av rörlig bild.
Intern identifierare: SR2427
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72400000 Internettjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Livestreaming-tjänst