2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av drift och underhåll av gatu- och vägbelysning samt dekorationsbelysning ”Stad i Ljus” i Norrköpings kommun ver.2
Beskrivning: Beställaren genomför en upphandling av utförandeentreprenad för drift och underhåll av gatu- och vägbelysning inklusive det årligen återkommande projektet ”Stad i ljus” och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Upphandlingen omfattar all gatu- och vägbelysning i Norrköpings kommun. Stad i ljus är ett program i Norrköpings kommun för belysningsinstallationer och dekorativ belysning av träd, byggnader, konstverk m.m. under vinterhalvåret.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100832:Lot:1