565326-2022 - ResultatSverige-Falkenberg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: SVN2021-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mattransporter för Falkenbergs kommun.
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende Mattransporter.
Denna upphandling ska leda till avtal som tecknas med en eller flera leverantörer. Anbudsgivning sker enligt villkor i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen