565355-2022 - ResultatSverige-Gustavsberg: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning 2022
Referensnummer: 2022TEN/0277
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för vinterväghållning inom Värmdö kommun på kommunala vägar, gång- och cykelvägar, infartsparkeringar, skolgårdar, förskolor, äldreboenden, gruppboenden, återvinningscentraler, VA-anläggningar samt vid behov även ytor som de kommunala bolagen råder över.
Upphandlingen är uppdelad i 6 olika anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Entreprenadområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144420 Saltspridare, 34144440 Sandningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenadområde 2
Del nr: 2
Entreprenadområde 3
Del nr: 3
Entreprenadområde 4
Del nr: 4
Entreprenadområde 5
Del nr: 5
Entreprenadområde 6
Del nr: 6