Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pumpar med tillhörande produkter
Referensnummer: 20/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42122200 Oscillerande deplacementpumpar för vätskor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av olika typer av pumpar t.ex. cirkulationspumpar, tryckstegringspumpar, doseringspumpar och dräneringspumpar med flera för bl.a. fjärrvärme/fjärrkyla, vatten och avlopp
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122220 Avloppspumpar, 42122230 Doseringspumpar, 42122300 Tryckstegringspumpar för vätskor, 43324000 Dräneringsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen