Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service hissar, rulltrappor och motordrivna portar
Referensnummer: A 19-091 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42416000 Hissar, skophissar, rulltrappor och rullramper
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun och AB Övikshem upphandlar ramavtal för successiva avrop avseende service av hissar, rulltrappor och motordrivna portar i beställarens fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42416000 Hissar, skophissar, rulltrappor och rullramper, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen