See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datautbildningar för vanliga IT-användare
Beskrivning: Ramavtalet omfattar datautbildningar på grund-, fortsättning- och i viss mån fördjupningsnivå för den vanliga IT-användaren i syfte att tillgodose kompetensutvecklingsbehov inom kontorsprogram så som exempelvis Word, Excel, PowerPoint, SharePoint, Outlook, och andra appar i Office 365. Det omfattar även grundläggande kompetensutveckling för användning av AI.
Intern identifierare: N050U24-5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80533100 Datautbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Datautbildningar för vanliga IT-användare