2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Träslövsläge
Beskrivning: Upphandlingen omfattar vinterväghållning och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden för område Träslövsläge. Avtal gäller i 2 år. Beredskapsperioden är 1 nov till 31 mars. Lastning och bortforsling av snömassor till angiven plats kan komma att avropas.
Intern identifierare: KS 24/92
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för att tillgodose Beställarens behov av vinterväghållning.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Träslövsläge
Beskrivning: Besvaras för anbudslämnare på Träslövsläge