56543-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Förbrukningsartiklar för tandvård
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortodontimaterial
Referensnummer: FTV1908-0339
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården i Region Stockholm (FTV) har behov av förbrukningsmaterial till sina fyra specialistkliniker för ortodonti