56545-2020 - ÄndringSverige-Karlskrona: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver och diskdesinfektorer 2019
Referensnummer: 19/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i två områden. Leveransavtal på autoklaver, diskdesinfektorer och tillbehör ingår i område 1. Område 2 omfattar renvattenanläggningar.