565460-2018 - ResultatSverige-Lycksele: Tjänster utförda av vårdpersonal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor
Referensnummer: UH-2018-139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för bemanningstjänster för sjuksköterskor samt sjukgymnaster/fysioterapeuter. Omfattningen anges i sin helhet i övriga upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen