56549-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt- och textilservice 2020
Referensnummer: 3.3.2-154/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad - Upphandling av tvätt- och textilservice 2020. Upphandlingen omfattar utbytesservice (tvätt, hämtning och lämning) av hyrda eller kundägda entrémattor och textilier samt cirkulationstvätt av flatgods och arbetskläder.