565526-2021 - PlaneringSverige-Angered: Insamling av avfall
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshämtning i del av Göteborg, Södra skärgården
Referensnummer: 21/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av avfallsinsamlingen i Göteborgs södra skärgård föregås av en så kallad Request For Information, RFI. Detta är ett sätt för Kretslopp och vatten, Göteborgs Stad, att inhämta synpunkter på upphandlingsdokumentets krav och specifikationer inför upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen