Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1209 Sandupptagning Södertälje
Referensnummer: 21/133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för sandupptagning i Södertälje kommun.
I upphandlingen efterfrågas ett flertal maskinkategorier för sandupptagning där anbud kan lämnas på en, eller flera kategorier. Respektive maskinkategori kommer utvärderas separat. Leverantör ska se till att ha de resurser som krävs för att klara det uppdrag och maskinkategorier som leverantören lämnat anbud på.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90612000 Gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen